O nas

Fotorit to dwa pokolenia fotografów. Dzięki temu łączy ze sobą doświadczenie z nowoczesnym spojrzeniem. Nieobca jest nam zarówno fotografia analogowa jak i cyfrowa z obróbką komputerową. Fotografując we dwoje mamy pewność, że nic nie umknie naszej uwadze a zdjęcia będą ciekawe i różnorodne.

Fotorit tworzą:

Krzysztof Świertokkrzysztof_s

Już w liceum działałem w towarzystwie fotograficznym i publikowałem
swoje zdjęcia w lokalnej prasie. W czasie studiów udzielałem się w studenckiej agencji fotograficznej; byłem autorem zdjęć m.in. ze strajku ‘81.

Od 1993 r. jestem fotografem klasztoru jasnogórskiego. Utrwalam zarówno wielkie uroczystości obywające się na Jasnej Górze, jak i jej codzienność. Jestem autorem kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych, w tym m.in. w Muzeum Polskim w Ameryce (Chicago).

Moje zdjęcia zostały wykorzystane w kilkudziesięciu książkach. Mam na swoim koncie kilka autorskich albumów, m.in.: „Piękno świętości” (1998) poświęcony Jasnej Górze; „Na tęczy Jej uśmiechu…” (2007), odkrywający duchowe i estetyczne piękno narodowego sanktuarium, ze strofami poetyckimi Ernesta Brylla; „U stóp Matki” (2008), „Nowicjat w Leśniowie” (2008); „Tam bije serce Twoje” (2011) ponowne spotkanie z Ernestem Bryllem i jego poezją, które zaowocowało kolejnym albumem, tym razem o fenomenie pielgrzymowania na Jasną Górę.

Kajetan Matuszewskikajetan

Swoją przygodę z fotografią zacząłem już w szkole średniej jednak na dobre zająłem się nią dopiero gdy rozpocząłem pracę na Jasnej Górze w 2007r. Od tego czasu byłem współautorem i współorganizatorem cyklu warsztatów i plenerów fotograficznych „Częstochowa obiektywnie”. Brałem też udział w wystawach zbiorowych pt: „Zawsze z nadzieją” a także organizowałem wystawy i wernisaże fotograficzne.

 

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Dziś chcemy zaproponować  reportaż ślubny, fotografie z uroczystości weselnych oraz sesję plenerową

I teraz wypadałoby opowiedzieć Państwu, w ramach jakże wszechobecnej autoreklamy, o tym, że fotografia to nasza pasja, a nawet rodzaj życiowego spełnienia. Otóż nie! Tego Państwu nie powiemy, gdyż o rzeczach oczywistych mówić nie lubimy, i nie cierpimy banału. A poza tym – podstawowa sprawa – fotograf nie jest od gadania, tylko od fotografowania

Pozwólcie Państwo, że po prostu zaprosimy Państwa do obejrzenia naszych fotografii. Niech zamiast słów, przemówią obrazy…

 

© Fotorit.pl 2019. Theme designed by CPOThemes.